"אנחנו חייבים להיכנס לכושר", אמרתם לעצמכם. אבל זה היה מזמן. בין אם נרשמתם כבר אל חדר כושר ובין אם התכוונתם להתאמן באופן עצמאי לחלוטין, בפועל זה כמעט לא מתבצע. לא בטוח שאתם נותנים על כך את הדעת, אבל באמצעות פרטנר לאימונים, שיכול בהחלט להיות בן או בת הזוג שלכם, ניתן לשפר הן את יעילות האימונים, הן את תדירותם והן את ההנאה שבהם במידה ניכרת. הנה כל מה שחשוב לדעת על יתרונות האימון הגופני הזוגי.

האימון יכול להפוך מגוון יותר

כאשר מתאמנים בצורה זוגית, מגוון האפשרויות בתחום הופך לרחב יותר. ניתן בהחלט להוסיף לתמונה היבט תחרותי מסוים, שמשפר את ההישגים בצורה ניכרת: למשל, להתחרות בריצה למרחק מסוים. כמובן שהתחרויות האלה צריכות להתבצע עם כמה שיותר קלילות, ולא בהכרח מתוך רצון לנצח ויהי מה – אסור לשכוח שאתם כאן כדי ליהנות. על אותו עיקרון, ניתן לבחור גם במשחק תחרותי זה או אחר, דוגמת משחקי הכדור למיניהם.

אימון זוגי מאפשר להכניס לתוך המשוואה מספר תרגילים זוגיים, אשר לא ניתן לבצע כאשר מתאמנים לבד: למשל, תרגילי גב אל גב, תרגילים לירך הפנימית, תרגילי התפתלות, תרגילי גמישות ועוד. ניתן להתייעץ עם מאמן כושר לגבי התרגילים הספציפיים שאפשר לבצע לזוג, כאשר גם האינטרנט מציע לא מעט מידע בנושא.

חשיבותו של עידוד

פעילות גופנית, אפילו המאמצת ביותר, כוללת בתוכה מימד לא מבוטל של היבט פסיכולוגי. לא פעם, זהו ההבדל בין אימונים מוצלחים לבין כאלה שמסתיימים בצורה מהירה "מדי", או אפילו לא מתקיימים כלל וכלל. גם מהבחינה הזו, יכול בן או בת הזוג לסייע במידה ניכרת: בכוחם להעניק את העידוד ואת התמיכה החיוניים, מה שעשוי לשפר את יעילות האימון בעשרות מונים. תמיכה זו משפרת את תחושת המסוגלות העצמית של האדם ומאפשרת לגופו לעשות דברים שלא חשב שהוא יכול.

ההנאה כן קובעת

לא צריך להיות מדריך חדר כושר כדי לדעת שפעילות גופנית, כאשר היא מהנה, נוטה להיות יעילה, ממושכת ואינטנסיבית פי כמה. זאת ועוד, הפעילות הגופנית בהחלט יכולה לכלול בתוכה גם אלמנט חברתי של ממש, שיכול למקסם אותה. בתנאים האלה, ברורים היתרונות של אימון עם בן או בת הזוג – וכי האם יכולה להיות למישהו הנאה גדולה יותר מאשר פעילות משותפת עם האדם עימו הוא חולק את חייו?

המציאות מראה שכאשר מתאמנים עם בן או בת הזוג, נהנים יותר מהאימון, ולכן גם מתאמנים יותר. מן העבר השני של המשוואה, לא מעט אנשים אינם מבצעים פעילות גופנית בצורה ובתדירות הראויה פשוט מכיוון שאינם דואגים מראש לחברה נעימה. עם כל הכבוד לאוזניות או למכשירי הטלוויזיה הנמצאים על גבי המכשירים השונים בחדרי כושר, הם לא תמיד יכולים לשמש תחליף לחברה של אדם קרוב, ועל אחת כמה וכמה בן הזוג.