בכוחה של זוגיות טובה ומאושרת לתרום תרומה נכבדה לבריאותנו – הן הגופנית והן הנפשית. אנשים אשר מתחזקים זוגיות מוצלחת לאורך שנים, הינם רגועים ושלווים יותר, הם אופטימיים ומאושרים יותר, מה שמשפיע באופן ישיר על רמת הבריאות הגופנית שלהם. אנשים שכאלו ישקיעו יותר בעצמם, הם יקפידו על תזונה בריאה יותר ועל פעילות גופנית וזאת בכדי להרשים את בן או בת הזוג ולהמשיך ולשמר את אש הזוגיות לאורך זמן. לעומתם, אנשים אשר חיים בזוגיות אשר אינה מוצלחת, עצבניים ולחוצים יותר, במקרים רבים התחושות השליליות שלהם יבוא לידי ביטוי גם בזלזול בתזונה ובהקפדה על אורח החיים, כך שהם עתידים להיות חשופים למגוון רחב של בעיות בריאותיות שונות.

מהסיבות האלו, כל מי מרגיש שהזוגיות שלו נמצאת במשבר או חש כי התדירות של הריבים ואי הסכמות עם בן או בת הזוג הינה גבוהה ממה שהיא צריכה להיות, חשוב שייקח את הדברים בידיים ויתחיל לפעול בכדי לשפר את הזוגיות הזאת.

זה נכון שמאוד פשוט להתרגל לשגרה, גם אם היא רעה עבורנו, אבל חשוב לקחת בחשבון שזוגיות לא טובה כוללת בתוכה השלכות אשר יכולות לבוא לידי ביטוי רק בעתיד וכאמור, בכוחה גם לפגוע בבריאות שלנו.

טיפים לשמירה על הזוגיות

ניתן להשוות את הזוגיות שלנו לעציץ, כמו עציץ, במידה ולא נקפיד להשקות אותו ולתחזק אותו בצורה לה הוא זקוק הצמחים ינבלו ואז יהיה כבר מאוחר מדי לעשות משהו. גם הזוגיות שלנו זקוקה לתחזוקה – אז נכון, שאחרי שנים ארוכות שאנחנו יחד, יש לנו הרגלים ומסגרת נוחות שקשה לצאת ממנה. ונכון, שחיי השגרה של רובנו לוחצים – עבודה, טיפול בילדים ובענייני הבית לא משאירים יותר מדי זמן לזוגיות. אך יחד עם זאת, מודעות לעובדה שהזוגיות שלנו זקוקה לתשומת לב ומחוות קטנות שלעיתים דורשות השקעה מינימאלית בעיות מאתנו יכולות לעשות בסופו של דבר הבדלים גדולים. ישנן מגוון רחב של דרכים לשמור על הזוגיות: זה יכול להיות להביא לבת הזוג פרחים בכל יום שישי, לקנות בכל פעם שהולכים לסופר את אותו פינוק מתוק שבן הזוג הכי אוהב או לצאת לבילויים משותפים. בילויים כאלה יכולים להיות מיציאה למסעה ועד טיול לחו"ל, כאשר האחרון לא מחייב הוצאה גדולה כאשר היום יש כל כך הרבה טיסות זולות לאירופה ניתן בהחלט לחשוב על זה מבלי לצאת ממסגרת התקציב הביתית.

ישנן מגוון רחב של דרכים אשר בכוחן לאפשר לנו לשמר את הזוגיות, כאשר חלק מהדרכים דורש מאתנו בסך הכול להשקיע קצת מחשבה וחלק אחר דורש קצת יותר השקעה. בסופו של דבר, חשוב לזכור שבן או בת הזוג שלנו זאת לא הגדרה ריקה מתוכן – הם גם בני אדם עם צרכים ותשוקות ויותר מהכל חבר או חברה קרובים שבחרנו לחוות איתם את חוויות החיים. ואם בגלל השגרה אנחנו שוכחים את זה, אז אין כמו חופשה רומנטית משותפת או בילויים קטנים משותפים בכדי להזכיר לנו את זה בצורה הטובה ביותר.