אם הגעתם לכיתה י"א, רוב הסיכויים שזומנתם זה מכבר לצו הראשון. הצו הראשון הוא המקום בו תוכלו להפגין את כישוריכם במטרה להשתלב לאחר מכן במערכת הצבאית. ביום זה נערכים מבחנים ומיונים שונים ועל פי תוצאותיהם נקבע מקומכם בתוך המערכת הצבאית. חיילים רבים סבורים שלא ניתן להשפיע על תהליך המיון, כשלמעשה יש מספר דברים שניתן לעשות על מנת שתשובצו בתפקיד נחשב ויוקרתי. אחד הכלים המרכזיים שתוכלו להיעזר בהם הוא ספר הכנה לצו ראשון של ניב רווח, המאפשר למועמד להתנסות בשאלות מסוגים שונים, מעין אלו שישאלו בבחינות המיון לצה"ל.

מה מתוכנן ליום הצו הראשון?

לפני שתגיעו ללשכת הגיוס ישלח לכם מכתב רשמי בדואר, המזמן אתכם לצו הראשון. כשתגיעו ללשכת הגיוס יציידו אתכם בכרטיס מגנטי מיוחד אותו תתבקשו לשמור. יום המיון מורכב מתחנות שונות שמטרתן לבחון את היכולות האישיות שלך, את הבנת הנקרא, את אופן מילוי ההוראות ועוד. כדאי ומומלץ מאוד להגיע מרוכזים ורגועים ככל האפשר על מנת לצלוח את היום בהצלחה.

1. שלב ראשון – פרטים טכניים: בתחנה הראשונה תתבקש לאמת את הנתונים האישיים שמסרת. במהלך שלב זה תיבדק רמת הדיבור שלך והבנת השפה האנגלית.

2. שלב שני – מבחני אישיות: בשלב זה תצטרך לעבור מבחנים מסוגים שונים. לפי נתוני המבחנים הללו תשובץ לתפקיד המתאים לך ביותר במסגרת הצבאית. הציון שיקבע את תפקידך הוא ציון הקב"א – ציון המשקלל את כל תוצאות המבחנים שעברת לציון אחד, דרכו יותאם לך תפקיד בצה"ל.

3. שלב שלישי- ראיון: בשלב זה תחוש בוודאי מותש מהיום העמוס שעברת, אך כדאי להתרכז ולהתעורר כיוון שלשלב זה חשיבות מכריעה בקבלתך לתפקיד. בראיון האישי תשאל שאלות שונות והמאבחנים יעמדו על אופייך וכישוריך.

4. שלב רביעי- בדיקת פרופיל: בדיקות אלו הן התחנה האחרונה ביום הארוך של הצו הראשון ומטרתן לקבוע את הפרופיל הצבאי שלך. פרופיל צבאי גבוה יאפשר לך להשתלב בתפקידים קרביים או ביחידות לוחמה מובחרות. בבדיקה יבדקו את הגובה, המשקל ולחץ הדם ותשאלו שאלות על מצבכם הרפואי.

5. מבחנים פסיכוטכניים- מבחנים אלו יבחנו את הכישורים השכליים שלכם, והם כוללים: מבחן כמותי, מילולי ומבחן טכני. כדי לקבל ציונים טובים רצוי להתכונן היטב ולא להסתמך על המזל.

הכנה למבחני צו ראשון עם ניב רווח!

כבר אמרנו שכדי לקבל ציונים טובים במבחנים הפסיכוטכניים יש צורך להתכונן מראש. בדומה לבחינה הפסיכומטרית, ככל שמתכוננים טוב יותר כך מגיעים רגועים יותר למבחן עצמו. ספר הכנה לצו ראשון של ניב רווח מאפשר לכם להתנסות בשאלות מעין אלו המצפות לכם במבחנים ומסייע לכם לעבוד ביתר יעילות בזמן המבחן. בנוסף לספר ההכנה מומלץ מאוד לתרגל את התרגילים בתרגול אונליין לצו הראשון מבית ניב רווח. ככל שתתרגלו יותר, תהיו מוכנים יותר.